Antalya, Kaş Kalkan'da muhafazakar villalar hakkında 

Kaş ve Kalkan ziyaret edenlerde; deniz, gün batımı ve doğa manzaralarının yanında, yer yer turkuaz, mercan yeşili ve Türkiye'nin en berrak suları ile muhteşem ambiyası ile büyüleyici bir etki bırakıyor. Önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi bölgemizin coğrafi yapısı gereği kompleks ve büyük tesisler kurulumuna müsade edecek arazi yok denecek kadar az. Bu durum kiralk villa turizminin gelişmesindeki ilk sebeplerden biri. Peki kiralık villalarda ve özellikle muhafazakar kiralık villa tabirleri ile ne anlatılmak isteniyor?

Sektörde, korunaklı havuzlu villa veya muhafazakar villa olarak betimlenen kiralık yazlık evler ile havuz, havuz terası ve bahçesi dış çevreden görünmeyen yapılar tabir ediliyor. Özellikle tesettürlü ailleler için alternatif bir tatil seçeneği olan bu villalarımız son yıllarda balayı çiftleri içinde bir cazibe halini almış durumda. Balayı için muhafazakar villalar genelde 1+1 veya 2+1 konseptinde inşa edilmektedir.  Muhafazakar villalar veya muhafazakar yazlık evler, ya tamamen doğal yapı ile çevrili veya etrafı perdeleme sistem ile kapatılmış yapılardır.  Bunlardan ilki doğal olarak etrafı kapalı olan villalar. Genelde doğa içerisinde ve arazi yapısı ve villanın konumlandırılması sayesinde etrafında hiç yapı bulunmayan villalardır. Kalkanda muhafazakar villa, korunaklı havuzlu kiralık villa portföyünün pek çoğu İslamlar, Üzümlü ve Bezirgan bölgelerindedir. Kalkan merkezde muhafazakar villa ve yazlık evler olmakla beraber bunlarda şehir yapılanmasından dolayı perdeleme sisteminin kullanılışı yaygındır.   Etrafı perdeleme sistemi ile kapatılmış villalar etrafında farklı yapılar veya villlalar olan veya cephesi yola olan villalardır ki bunların havuz terası veya bahçesinin görünme ihtimali olanlar kapatılmıştır. Portföyümüzdeki bu villaların bazılarında bu perdeler tercihe istinaden açılabilir olup bazılarında sabittir.  

Misafirlerimizin büyük bir kısmı muhafazakar villa kiralama düşüncesini inançları gereği istemekle beraber, dış çevereden bağımsız kendi halinde ailecek tatil veya arkadaş grupları ile tatil yapmak isteyenler içinde sıradışı bir alternatif olmaktan çıkıp tercih sebebi olmaya başlamıştır. Muhafazakar villa kiralama düşüncesi olan tüm misafirlerimiz özellikle Antalya, Kaş, Kalkanda muhafazakar villa alternatiflerini incelemelerini öneriyoruz. Sizin için portföyümüzde de bulunan bir kaç muhafazakar villamızın fotoğraflarını da aşağıya ekledik. 

Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz