Kısaca Kalkan
16.03.2019 13:00:00Kısaca Kalkan

                                                                    

Villa Tatili ve Kalkan Hakkında ilginizi çekebilecek bilgiler:

Kalkan, Antalya il sınırları içinde Kaş ilçesine bağlı bir mahalledir.  Batı Akdeniz / Batı Antalya bölgesinde yer alan Kalkan coğrafi yapısı gereği denizden hemen sonra yükselen bir yamaca kurulmuştur. Bu özelliği ile pek çok turizm merkezine nazaran çok daha ferah ve temiz bir havası vardır. Kalkanı çevreleyen dağların oluşturduğu hava koridoru sayesinde nemi az, bölgede sayısı son derece fazla olan zeytin ağaçlarının kirli ve tozlu havayı absorve etme özellikleri sayesinde de toz ve poleni az bir havası vardır. Özellikle orta yaş ve üzeri yabancı misafirler havasının özelliklerinden dolayı son yıllarda Kalkan'ı tercih etmeye başlamış ve hatta yatırımlar yapmaya başlamışlardır. 

Denizden hemen sonra yükselen dağlarından dolayı, kışın yağan yağmur sularının sürüklediği minerallerin deniz suyuna karışması ile Kaş ve Kalkan'da deniz; mercan mavisi, turkuaz, yeşil gibi envai çeşit renge bürünür. İşte bu yüzden Kaş ve Kalkan'da deniz son derece berraktır. İşte bu yüzden "Akdeniz'in İncisi" tanımı kullanılır. 

Büyük ve konsept otel yapımına elvermeyen coğrafyasına rağmen gerek havası, gerek denizi ve manzarası sebebi ile villa turizmi için bir merkez durumuna gelmiştir. Öyle ki, ülkemizde villa kiralamanın başkenti konumuna yükselen Kalkan'da gerçek anlamda da bu konuma yakışır villa örneklerinden pek çok alternatif bulunmaktadır. 

Villa Turizminin gelişmesi ile Kalkan havalinde bulunan İslamlar ve Üzümlü köyleri de muhteşem doğal ortamları ve orman içinde konumlanmaları sebebi ile özellikle balayı çiftlerinin ve doğa severlerin tercih ettikleri bölgeler oldular. 

Kalkan'a geldiğinizde yapılacak etkinlikler ve gezilecek yerler hakkında detaylı bilgileri ve önerilerimizi ilerleyen günlerde paylaşacağız.

2020 Yılı'nın "Patara Yılı" ilan edildiğini duydunuz mu ? Patara Plajı, Patara Kum Tepeleri, caretta  carettalar, Patara Antik Kenti ve bir çok detay bilgi ile Patara hakkında merak edilen pek çok şeyi yakında paylaşacağız. 

 

 

 

0