Blog
Kalkan

Kiralık villa turizminin Türkiye'mizdeki jenerik ismi Kalkan, Batı Akdeniz bölgesinde; Antalya merkeze 220, Kaş merkeze 25, Fethiye'ye 80 km mesafede şirin bir tatil beldesidir. Coğrafi yapısı gereği büyük otel yapımına müsait arazi olmamasının yanında, travarten yapıdan dolayı hemen her noktasında deniz manzarasına hakim olabilirsiniz.

Denizden hemen sonra yükselen dağlardan dolayı Kalkan'da hava yazın en sıcak aylarında dahi ferahtır. Akdeniz sahil şerinde tatilcileri rahatsız eden aşırı sıcak ve nem gibi unsurların en az olduğu bölgelerden biridir. Zeytin ağacı popülasyonu sayesinde de son derece temiz bir havası vardır. Özellikle astım hastaları ve yaşlılarımızın havası sebebi ile tercih ettiği nadide bölgelerden birisidir. 

Ünlü tarihçi ve bilgin  "Heredot" Kalkan hakkında "dünyada yıldızlara en yakın yer" tabirini kullanmıştır. 

Dik yokuşlardan oluşan bölgemizde denize gitmek için genelde araç kullanmak gerekiyor. Bu konuyu, Kalkan'da gidebileceğiniz plajları anlattığımız ayrı bir yazımızda detaylandıracağız. 

Kalkan'da her türlü yaşam ve kültüre göre, her türlü arayışa göre villa alternatifi bulmak mümkündür. Muhafazakar villalar, balayı çiftleri için özel dekore edilmiş balayı villaları, çocuk havuzlu villa, deniz manzaralı villa, kalabalık aileler ve arkadaş grupları için villa, hamam, sauna, fitness salonu, kapalı ve ısıtmalı havuzu bulunan villalar gibi. 

Bu yaz bol oksijen, bol bol mavi, rengarenk begonviller ve güneşin eşşiz güzelliği için Kalkan'daki villalarımıza bekliyoruz. 

Paylaş:
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz