Merak Ettiğiniz Tüm Soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz..

 

Sorular
Kiraladığımız villada havuzlar sadece bize mi özel?

Evet kiraladığınız tüm villalarda havuz sadece size ve beraberinizdekilere özeldir. Dışarıdan herhangi bir kimse tatiliniz süresince havuzu hiç bir şekilde kullanamaz.

Tüm villalarınız Kalkan'da mı ?

Misafirlerimize alternatif sunabilmek adına farklı bölgelerde de anlaşmalar yapmakla beraber, villalarımızın tamamına yakını, ülkemizin kiralık villa turizmindeki merkezi Kaş / Kalkan havalindedir. 

 

Villalarda gerekli mutfak eşyaları var mı ?

Evet, villaların tamamında tıpkı kendi eviniz gibi tatilinizi rahat geçirebilmeniz için asgari ölçüde ihtiyaç duyulabilinecek tüm mutfak ve ev eşyaları vardır.

Villalarınızda yemek hizmeti var mı?

Kiralık villa tatilinde, kiraladığınız villa sadece size özeldir. Yemek hizmeti villa tatilinin konseptine uygun olmamakla beraber özel günleriniz veya özel isteğiniz doğrultusunda ücreti karşılığı master chef hizmeti verilebilmektedir.

Villanın havuzunu istediğin zaman kullanabilir miyim?

Evet, villanızın havuzunu gece ve gündüz dahil istediğiniz saatte kullanabilirsiniz. 

Villalarda ilave elektrik, internet vb, ödemesi yapıyor muyuz?

Kiraladığınız villalarda kiralama bedellerinin içersisinde elektrik, su, internet, tüpgaz gibi giderler dahildir. Bu kullanımlarınız için ekstra bir ücret ödemezsiniz. 

Villalarda günlük nevresim değişimi yapılıyor mu?

Hayır, kiralık villa tatil konseptinde villanız giriş gününde size temiz bir şekilde teslim edilir ve kiralama süreciniz boyunca sadece size özeldir. Standart olarak tüm villalarımızda misafir giriş çıkışında ve uzun dönem kiralamalarda 7 gecede bir nevresim değişimi yapılır. 

Erken çıkış yapılması durumunda ödeme iadesi var mı?

Kalkan kiralık villa turizminin ülkemizdeki başkenti durumundadır ve tüm villaların sahipleri başkadır. Ev sahipleri açısından villanın tekrar kiralanma kabiliyeti olmadığından villadan erken çıkmanız durumunda ücret iadesi yapılmaz. Villa sahibi açısından veya villa açısından konaklamaya engel olacak mücbir sebepler olursa o zaman villa saihibinden talepte bulunulabilir. 

Seyahatimiz uzun sürecek, villaya daha erken giriş şansımız var mı?

Değerli misafirlerimiz, villa sahiplerimiz villaları sizin girişiniz için gerekli tüm temizliklerini, havuz bakımlarını ve nevresim değişkliklerini yaparak villayı size eksiksiz telim etmekle mükelleftirler. Villaların hazır duruma gelmesi sözleşmelerde belirtilen saatlere kadar ancak yetişmekte ve erken giriş talepleri işlerde aksamaya sebep olmaktadır. Dolayısıyla tüm seyehat planlarınızı ve giriş çıkışlarınızı sözleşmede belirtilen saatlere göre ayarlamanızı öneririz.

Kiralık villalarda havuz hijyenini nasıl sağlıyorsunuz?

Tüm villalarımızda havuz bakım ve ilaçlamaları gün olarak yapılmaktadır. Bunun için ilgili kişi misafirleri rahtasız etmeden genel olrak sabah 06.00 / 09.00 arası villaya gelerek havuz bakımlarını yapar. 

Önemli bir hasar durumunda yaptırımınız nedir?

Tüm villalarımızın girişinde sözleşmelere dayalı olarak ve hasarsızlık durumunda geri iade edilmek üzere hasar depozitosu alınır. Villa sahiplerinin talep ettikleri hasar depozitoları ilgili villanın detay sayfasında yayınlanmıştır. Kullanıcı kaynaklı ve depozito rakamının üzerinde bir hasar oluşması durumunda sözleşme gereği hasar bedeli kullanıcı tarafından karşılanır. Biz firma olarak villa sahibi ve misafirlerimiz arasında çözüm yolu üreten bir rol alırız. 

Villalarda park yatak, bebek yatağı var mı?

Park yatak / bebek yatağı tüm villalarımızda bulunmamaktadır. Eğer varsa zaten fotoğraflarda görünecektir.  Talebinizi mutlaka operatörlerimize bildiriniz. 

Konaklama süresinde ekstra temizlik ücreti nedir?

Konaklama süresince standart harici temizlik talebiniz tüm villalarımızın detay sayfalarında yazan ücret kadardır. 2021 sezonu için 300 TL ile 600 TL arasındadır. 

Villalardaki beyaz eşyaların arızalanması durumunda ne yapıyorsunuz?

Genel olarak villalardaki televizyon, buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi gibi eşyalarda ekonomik ömrü ve kullanım süresi dikkate alındığında bozulmalar yaşanabilir. villa sahiplerimiz bu durumu göz önüne alarak belli periyotlarda eşyalarını yenileseler dahi bu öngörülemeyen ve kullanıcı hatasına dahil olmayan arıza durumlarında misafirlerimize herhangi bir yaptırım uygulanmaz. Spesifik bir kaç örnek geçtiğimiz yıllada yaşandıysada villa sahipleri ve / veya firmamın tatilinizde sizi zor durumda bırakmayacak gerekli tedbileri alır. 

Villalarda mangal / barbekü var mı?

Evet tüm villalarımızda havuz terasında veya bahçe kısmında mangal / barbekü vardır. 

Muhafazakâr villa ne demek ?

Değerli misafirlerimiz, Kalkan ve havalindeki, portföyümüzdeki kiralık villaların bir kısmının havuz ve havuz terası ve bahçeleri dış çevreden görünmeyecek şekilde doğal ortamdadır veya perdeleme sistemi ile dış çevreden soyutlanmıştır.  Özellikle tesettürlü bayanların rahatlıkla havuza girip güneşlenebileceği şekilde olan bu villalar sektörün genelinde "muhafazakar villa" şeklinde tabir edilmektedir. 

Muhafazakâr villalar dışardan hiç görünmez mi?

Muhafazakar villalar doğal ortam ve ormanlık yapı, villanın konumu veya perdeleme sistemi ile dış çevreden soyutlanmıştır.  Genel olarak evet, hiç görünmemekle beraber firmamız hiç bir villada % 100 muhafazakarlık garantisi vermez. Lütfen bunu garanti edenlere de itibar etmeyiniz.  Bakir bir alan olan bölgemizde yeni yapılan bir villa veya yapılan bir yol çalışması durumu değiştirebilmektedir. Villanın havuz terasını 15 km mesafeden gören bir dağ yolu bazı misafirlerimiz için muhafazakar yapıya engel olmakla birlikte bazı misafirlerimiz için sorun teşkil etmemektedir.  Tüm bunlarla beraber özellikleri kısmında muhafazakar yazan villalarımız azami ölçüde dış çevreden soyutlanmış villalarıdır. 

Havuzu korunaklı villa ne demek ?

Dış çevreden gözlerden büyük oranda perdeleme sistemi ile soyutlanmış, perde sistemi dilendiğinde açılabilen villalara sektörede korunaklı havuzlu olarak nitelendirilmektedir.  

Çocuk havuzlu villalarda çocuk havuzu güvenli midir ?

Minik misafirlerimiz, yavrularımız eğlenirken anne ve babaları daha rahat dinlenebilmeleri için bazı villalarımızda küçük ebatlarda çocuk havuzları bulunmakla beraber bu havuzlar ana havuza entegre edilmiştir. Bu durum istenmeyen kazalara sebep olabilir. Ana havuzdan ayrı olan çocuk havuzlarında da aynı durum söz konusu.  Miniklerimiz daha rahat eğlenebilmesi için yapılan çocuk havuzlarında ebeveynlerin kontrolü ve dikkati kesinlikle esirgememelerini önemle belirtiriz. 

Isıtmalı havuzlarda havuz sıcaklığı nasıl olur?

Isıtmalı havuzu bulunan villalarımızda havuz ısıtmaları elektrik sayesinde sağlanmaktadır. Özellikle ilkbahar, sonbahar ve kış aylarında kullanılan bu havuzlarda su sıcaklığı hava durumuna göre değişmekle beraber 28 / 29 derecedir. Kaplıca suyu gibi sıcak olmamaktadır. Misafirlerimizin bu bilgiyi bilerek hareket etmeleri konforlu bir tatil geçirmelerinde yardımcı olacaktır. 

Isıtmalı havuzlarda ilave ücret öder miyim?

Bu durum tüm villaların kendi detay sayfalarında belirtilmiştir. Bazı villalarımız ilave ücret talet etmekle beraber bazılarında fiyata dahildir. 

Villada ütü ve ütü masası var mı?

Geçmiş yıllarda en çok sorulan sorularımızdan, evet villalarımızda ütü bulunmakla beraber eksikliği durumunda sahibi veya ilgilisinden yardım alabilirsiniz. 

Villalarda şampuan, el sabunu vb var mı?

Tüm villalarımızda el sabunu tuvalet kağıdı bulunur.  Şampuan gibi daha çok kişisel bakıma giren ürünler misafirlerimizn kendilerine bırakılmıştır. 

Biz villadayken bir misafirimiz gelecek, kabul edebilir miyiz?

Tüm villalarımızın kapasitesi, detay sayfasında yayınlandığı kadardır. Firmamız ve villa sahibi paydaşlarımızın tıpkı oteller gibi kimlik bildiriminde bulunma zorunluluğu vardır. Kimlik bildiriminde bulumayan herhangi bir kimsenin villada kalması tamamen yasaktır ve sorumluluk kiralayan misafirimize aittir. Konu ile ilgili detay kiralama sözleşmemizde belirtilmiştir. 

https://www.yazvillam.com/kiralama-sozlesmesi  

Eylül ayında havuza girebilir miyim?

Bölgemizde genel olarak ekim ayıda dahil olmak üzere havuza ve denize girilebilmektedir. Lakin bu durum tamamen hava durumu ile ilgili olup herhangi bir şekilde net cevap vermemiz mümkün olmayacaktır. 

Villam aynı anda başka bir kişiye de kiralanırsa mağdur olur muyum?

Yazvillam olarak geçmiş tecrübelerimizde böyle bir problemle karşılaşmadık. Böyle bir durum karşısında asgari ölçüde kiraladığınız villanın özelliklerini karşılayan bir villada tatilinizi geçirmenizi sağlamak bizim sorumluluğumuzdadır. Çok daha yüksek ücretli bir villa olması durumunda bile mükellefiyet firmamıza aittir. 

Villama paket servisi yapan yerler var mı?

Evet, bölgemizde villalara servis veren pek çok işletme bulunmaktadır.  

En yakın market nerede?

Daha önce tüm villalarımızın detay sayfalarında market, restoran gibi işletmeler için mesafe bilgileri belirtiyorduk. Dönem dönem açılıp kapanan işletmeler sebebi ile bu dataları kaldırmak zorunda kaldık. Yeni bir altyapı ile belirtir durumda olacağız.  Bölgenin coğrafi yapılanması ile  genelde en fazla 10 dakika sürüş mesafesinde ulaşılabilir yerel işletmeler bulunmaktadır. 

Çok böcek ve haşere olur mu ?

İklim gereği  böcek ve haşere  görülebiliyor. Villalarımız misafir girişlerinden önce ilaçlanmakla beraber, ilave ilaçlama taleplerini önceden belirtmeniz gerekiyor. 

Villalara evcil hayvan kabul ediliyor mu?

Villalarımızın tamamında eğitimli dahi olsa evcil hayvan kabul edilmemektedir. Kabul eden villa sahipleri / paydaşlarımız olmakla beraber talebiniz doğrultusunda operatörlerimiz yardımcı olmaya çalışacaktır. 

Faturayı kimden alacağız?

Firmamız bir aracı komisyon firmasıdır. Kiralam sözleşmesi detaylarında belirtildiği üzere sadece toplam kiralama bedelinden komisyon rakamına karşılık gelen mebleğ için firmamız faturanızı düzenleyecektir. Toplam kiralama bedelinden kalan tutarın faturası mülk sahibi tarafından kesilecektir. 

Villalarda havlu ve nevresim takımı var mı ?

Evet tüm villalarda havulu ne nevresim takımları vardır. 

Villalarda saç kurutma makinası var mı ?

Evet genel olarak villalarda saç kurutma makinası bulunmaktadır.

Villalarda jeneratör ve su deposu var mı ?

Tüm villalarımızda olmamakla beraber, jeneratör ve su deposunun olduğu villalarımız var. 

Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz